Pop-up Image

OLE KURSIS UUTE PAKKUMISTEGA  TASUTA KULLER TALLINNAS al.100€

  Title Image

  Blogi

  Lillede positiivne mõju

  Kimbuke lilli on üsna lihtne kink, samas võib see öelda nii mõndagi: olgu see siis emadepäevaks, sünnipäevaks või kallimale armastuse avaldamiseks. Uuringud tõestavad, et lillede saamisega seostub inimesel palju meeldivaid mälestusi ning on seega ühtlasi hea emotsionaalsele tervisele. 

  On tõestatud, et nii lillede kinkimine kui saamine muudab inimesi õnnelikumaks. Näiteks pole ühtegi inimest, kelle näost ei peegelduks lilli vastu võttes siiras ja soe naeratus (siiras naeratus on tahtele allumatu, hoopis midagi muud kui viisakusest tekitatud naeratus). Osapooled tunnistavad end tundmast rohkem tänulikud ja elevil, mis omakorda tõstab tuju ning vähendab ärevust. Üks väga tähtis nüanss – lillede saamine suurendab kontakti ning parandab omavahelisi suhteid. 

  Emotsionaalsele tervisele avaldavad lilled samuti head mõju olles lihtsalt silmnähtaval kohal, kuna lilledega seostub tunne, et keegi hoolib sinust ning samuti muudavad nad ruumi kaunimaks ning toovad pisut loodust inimesele lähedamale. 

  Lilled meeldivad kõigile – nii meestele kui naistele, kuigi ekslikult arvatakse, et meestele mitte nii väga. Lähedust ja head tuju tekitavad lilled kindlasti, olenemata soost. Ainuke vahe meeste ja naiste vahel olla see, et meeste emotsionaalne reageering võib olla naiste omast pisut tagasihoidlikum. 

  Ka lillede värvus avaldab meelele erinevat terapeutilist mõju ning toob esile erinevaid tundeid. Näiteks mahedad pastelsed ning kollased toonid tekitavad sooja ning hella õhustiku. Sellised toonid panevad vastuvõtja end tundma turvaliselt, mugavalt ning armastusväärselt nagu üks soe kallistus. 

  Segu lavendlist ning roosadest lilletoonidest loovad romantilise õhustiku olles kingitud näiteks õele, sõbrale või pruudile.

  Kui lillekimp sisaldab tumedamaid variatsioone punastest, lilladest, roosadest, oranzidest, võib vastuvõtjas esile kutsuda kirgliku ja leegitseva meeleolu. 

  Värvikirevad lilletoonid kutsuvad esile rohkem mängulise meeleolu, mis sobib seega hästi kingituseks erinevate tähistamist väärivate sündmuste puhul.